Usługi kosmetyczne nie tylko dla ciała, ale i dla biznesu.

Kosmetyka na miarę XXI w.


Z kosmetycznych usług „Diamond Beauty” cieszą się w szczególności  mieszkańcy powiatu legionowskiego oraz turyści odpoczywający nad Jeziorem Zegrzyńskim. Tutejsze zabiegi kosmetyczne uzdrawiają, upiększają i odmładzają. Podążając z duchem czasu oraz wspierając się dotacjami, właścicielka systematycznie wprowadza nowe techniki kosmetyczne.


Gabinet „Diamond Beauty” działa w powiecie legionowskim, w miejscowości Jadwisin usytuowanej w gminie Serock, nieopodal rzeki Narwi i Jeziora Zegrzyńskiego. Firma ma siedzibę przy ul. Szkolnej 9. Jej właścicielką jest Kamila Chrzanowska, która z wykształcenia jest technikiem usług kosmetycznych. Gabinet prowadzi od 2015 r. Pod koniec maja 2019 r. podpisała umowę, na podstawie której uzyskała 25 tys. zł dofinansowania z LGD ZZ. Zostało ono przyznane na realizację operacji  „Usługi kosmetyczne nie tylko dla ciała, ale i dla biznesu”


Dotację przyznano w celu uzupełniania usług o nowoczesne zabiegi kosmetyczne i nawiązania współpracy z podmiotem, a dokładnie mamą, która pod tym samym adresem od wielu lat świadczy usługi agroturystyczne. Pomoc finansowa pokryła część kosztów zakupu:  kombajnu kosmetycznego, urządzenia do karboksyterapii, frezarki do stóp, fotela elektrycznego oraz autoklawa (sterylizatora).


Nowy kombajn kosmetyczny umożliwia wykonanie 9 zabiegów, zarówno na twarz, jak i na ciało.  Dzięki wymiennym głowicom urządzenie to służy do m.in. takich zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, jak:


 - oczyszczanie np. za sprawą pilingu kawitacyjnego,


- oxybrazja solą fizjologiczną (można go wykonywać przez cały rok, ponieważ to chłodny zabieg),


- mikrodermabrazja (to zabieg polecany w chłodniejszym okresie, bez nadmiernego nasłonecznienia); w 2020 r. taka godzinna kuracja kosztowała około 100 zł,


- fale radiowe na twarz i na ciało (przyczyniają się do odmłodzenia skóry); to zabieg bankietowy – bo z efektem natychmiastowym; skóra staje się napięta, owal twarzy poprawiony, a zmarszczki wygładzone. Tą metodą zmniejsza się także tkankę tłuszczową, cellulit, wiotkość skóry. W efekcie kobiety po ciąży mogą ją stosować na brzuszek. Jest to bezbolesny, ciepły zabieg. Nie jest jednak  polecany na skórę i twarz naczyniową, ponieważ takiej skóry nie należy przegrzewać,


- liposukcja ultradźwiękowa –zabieg, podczas którego ciepłą głowicą rozpuszcza się tkankę tłuszczową; dzięki temu można modelować sylwetkę; po podgrzaniu tkanki tłuszczowej głowicą z podczerwienią następnie rozbija się tkankę głowicą z falami ultradźwiękowymi; na koniec nadmiar tkanki tłuszczowej zostaje wydalony z organizmu,


Za sprawą urządzenia do karboksyterapiiklientki Diamond Beauty mogą korzystać także z bardziej zaawansowanej kosmetyki z użyciem dwutlenku węgla, który wprowadza się  pod skórę. Stosuje się to w miejscach zwiotczenia skóry, np. przy oczach albo chcąc zmniejszyć cellulit. Dwutlenek węgla zastępowany jest następnie przez tlen i dzięki temu następuje regeneracja.


Nowo zakupiona frezarka, która służy głównie do stóp, może być także używana do dłoni. Podczas piłowania nie unoszą się pyły od martwego naskórka, ponieważ są one wciągane przez wmontowany odkurzacz.


Do tego, by klientki podczas opisanych zabiegów czuły się komfortowo, służy nowy fotel, który jest elektryczny. Można go ustawiać zgodnie z życzeniami klientów.


Bardzo ważną nowością w „Diamond Beauty” jest także autoklaw, czyli sterylizator, który obecnie jest niezbędny w każdym gabinecie kosmetycznym. Dzięki niemu każda klientka może być pewna,  że dba się o jej zdrowie. Przed każdym zabiegiem, ze sterylizatora wyciągany jest  wydezynfekowany, świeży pakiet narzędzi.


Kosmetyczki zapraszają także na takie zabiegi, jak manualne czyszczenie twarzy i eksfoliacje kwasami.
 


 


"Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Strona internetowa Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Instytucja Zarządzająca Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze" - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Strona internetowa opracowana przez Lokalną Grupę Działania Zalew Zegrzyński.

Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński
ul. gen. Wł. Sikorskiego 11, lok. 413
05-119 Legionowo
KRS 0000349416

Numer konta bankowego: 36 8013 0006 2004 0013 0808 0001

Biuro Lokalnej Grupy Działania mieści się w budynku
Starostwa Powiatowego w Legionowie, pokój: 203, 202, 201

Biuro czynne: Pn.- Pt. 8:00 - 16:00
tel.: (22) 76 40 203, (22) 76 40 253, (22) 76 40 202, (22) 76 40 201
e-mail: biuro*lgdzz.pl
Ze względu na ochronę adresu e-mail przed spamem należy
usunąć znak * i zastąpić go @