- rozwinO LGD
- rozwinCzłonkostwo
- rozwinPrzygotowanie LSR 2023-2027
- rozwinRLKS 2016-2023
- Wsparcie KSOW
- Procedura wyboru operacji
- Obowiązujące akty prawne - okres programowania 2014-2020
- Harmonogram konkursów
- Umowa Ramowa
- Plan Komunikacji i Plan Szkoleń
- Kryteria Wyboru
- Przedsięwzięcia
- Księga wizualizacji PROW 2014-2020 i księga wizualizacji PO RYBY 2014-2020
- Wnioski PROW na lata 2014 - 2020
- Wnioski PO Ryby na lata 2014-2020
- Prezentacje ze szkoleń
- Pytania i odpowiedzi
- Ankiety
- rozwinWdrażanie LSR 2023-2027
Podwyższenie standardu świadczonych usług poprzez diagnostykę hamatologiczną i biochemiczną na terenie LGDZZ.
Urządzenia do m.in. zwierzęcej morfologii
Dotacje zachęcają do oferowania nowych usług oraz stosowania nowoczesnych technologii. Dowodzi tego postawa doktora Mirosława Kado. Dzięki dofinansowaniu z LGD ZZ oferuje w przychodni weterynaryjnej wykonanie w diagnostyki hematologicznej i biochemicznej. Wyniki błyskawiczne - po półgodzinie.
W 2019 r. w przychodni w Łajskach (ul. Nowodworska 93A) przybyły urządzenia do badań morfologicznych i biochemicznych. Zostały one zakupione za około 60 tys. zł, natomiast 25 tys. zł tej sumy zostało pokryte z dofinansowania. Wsparcie zostało przyznane na realizację operacji „Podwyższenie standardu świadczonych usług poprzez diagnostykę hematologiczną i biochemiczną na terenie LGD ZZ”. Umowę w tej sprawie dr Kado podpisał 31 grudnia 2018 r. Na jej podstawie zakupił: analizator hematologiczny (koszt ok. 36 tys. zł), analizator biochemiczny (ok. 24 tys. zł), wirówkę (350 zł), automatyczną pipetę (50 zł). To specjalistyczne wyposażenie umożliwia świadczenie usług na najwyższym poziomie. Wyniki badań dostępne są obecnie taniej i szybciej. Wcześniej zajmowało się tym zewnętrzne laboratorium, a na rezultaty czekało się do 2 dni.
Najdroższe nowe urządzenia służą do wykonywania badań morfologicznych, np. oceny krwinek (pod względem ich ilości i jakości) oraz do określenia konkretnych elementów biochemicznych krwi – np. enzymów wątrobowych, wskaźników nerkowych, kreatyniny, mocznika. Realizacja dofinansowanego projektu przyczyniła się więc do szybszego rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania chorób zwierzęcych. Ponadto nowe usługi wzbudzają zainteresowanie właścicieli zwierząt. Są także atrakcyjną ofertą współpracy dla okolicznej konkurencji, czyli praktyk lekarsko-weterynaryjnych.
Przychodnia w Łajskach funkcjonuje prawie 30 lat. Ostatnia inwestycja przyczyniła się do wzrostu konkurencyjności firmy i wpłynęła na poprawę jakości usług.